Úvod » Registrované léčivé přípravky » Coldrex Maxgrip Citron por.plv.sol.5ks


        

Coldrex Maxgrip Citron por.plv.sol.5ks

img

 

Číslo produktu: 0155
Výrobce: Glaxo
běžná cena 105 Kč
naše cena bez DPH: 90 Kč
naše cena s DPH (10 %):
99 Kč

do košíku:
  ks  

Varianty tohoto výrobku

 

Coldrex MaxGrip

 

 

Analgetikum, antipyretikum

 

Coldrex® MaxGrip® Citron
Prášek pro přípravu roztoku k vnitřnímu užití

 

Složení: Léčivé látky: Paracetamolum 1000 mg, Phenylephrini hydrochloridum 10 mg, Acidum ascorbicum (vit. C) 40 mg v jednom sáčku

 

Indikační skupina: analgetikum, antipyretikum

Charakteristika: Coldrex MaxGrip horký nápoj s příchutí citronu obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku je obsažen v maximální dávce. Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Coldrex též obsahuje vitamin C, který je běžnou součástí přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí. Léčivé látky v Coldrexu MaxGrip nezpůsobují ospalost.

Indikace: Coldrex je vhodný pro dospělé a mladistvé k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky, silného nachlazení a jiných horečnatých onemocnění. Coldrex MaxGrip odstraňuje bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a snižuje horečku.

Kontraindikace: Coldrex MaxGrip se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol, fenylefrin, vitamin C nebo pomocné látky. Dále jej nesmí užívat pacienti s onemocněním srdce, s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, s onemocněním jater nebo ledvin, se žloutenkou, se zvýšenou funkcí štítné žlázy, pacienti, kteří užívají současně léky k léčbě deprese, beta-blokátory, léky užívané k léčbě vysokého krevního tlaku a dále ti nemocní, kteří užívali poslední dva týdny inhibitory monoaminooxidázy.
Vzhledem k obsahu paracetamolu nesmí přípravek užívat děti do 15 let. Přípravek nesmí užívat těhotné ženy. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Nežádoucí účinky: Přípravek je obvykle dobře snášen, nežádoucí účinky se dostavují zřídka. Ojediněle se může objevit alergická reakce, jako je kožní vyrážka. Fenylefrin může způsobit nevolnost, bolest hlavy, mírný vzestup krevního tlaku a velmi zřídka bušení srdce. Tyto účinky jsou přechodné. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce: Účinky Coldrexu MaxGrip a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Než začnete užívat Coldrex MaxGrip, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

  • Užíváte metoclopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu.

  • Užíváte léky ke snížení srážlivost krve (např. Warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.

Pokud užíváte přípravky určené k léčbě deprese, vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce, nesmíte Coldrex MaxGrip užívat.

Dávkování a způsob použití: Vysypte obsah sáčku do sklenice a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem a vypijte. Dospělí a mladiství: 1 sáček každých 4-6 hodin. Jednotlivé dávky neužívejte dříve než za 4 hodiny. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění: Obsahuje paracetamol, neužívejte současně jiné přípravky, které obsahují paracetamol, ani jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo na uvolnění ucpaného nosu. Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Ve všech případech podezření na předávkování nebo náhodné požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky. Důvodem je možné riziko pozdějšího vážného poškození jater.
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte onemocněním jater, nebo užíváte jakékoliv léčivo obsahující paracetamol.
Vzhledem k obsahu fenylefrinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní dopingová zkouška).
Přípravek je vzhledem k obsahu sodíku (116 mg v jednom sáčku) škodlivý pro pacienty s dietou s omezením sodíku.
Přípravek obsahuje 3725 mg sacharózy. Proto není vhodný pro pacienty s vrozenou nesnášenlivostí fruktózy, glukoso-galaktosovým malabsorpčním syndromem (porucha trávení glukózy a galaktózy) nebo nedostatkem sacharázy-isomaltázy (enzym štěpící sacharózu a isomaltózu).

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Varování: Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.

Balení: 5 sáčků

Coldrex je registrovaná obchodní značka.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalový leták!

 

SUKL

0209730

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI

PHARMA a.s., Drážní 253/7, Slatina, 627 00 Brno, Česká republika

REGISTRAČNÍ ČÍSLO

07/166/02-C

DATUM PRVNÍ REGISTRACE / PRODLOUŽENÍ REGISTRACE

Datum první registrace: 26.6.2002.

 

Datum posledního prodloužení registrace: 10.6.2015.